Ece Bilgiç, ACC

Ece Bilgiç,

Uluslararası ilişkiler mezunu olarak akademik kariyerine başladı.  İlk olarak, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji alanlarında aldığı akademik eğitim, toplumsal yapıların ve kültürel dinamiklerin derinlemesine analiz edilmesini sağlamıştır. Daha sonra, insan kaynakları yönetimi alanındaki yüksek lisans çalışmaları, iş dünyasındaki insan ilişkileri ve organizasyonel dinamikler hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmasına yardımcı olmuştur.

Kariyerinin erken dönemlerinde, çeşitli sorumlulukları üstlenerek satış sektöründe deneyim kazanmış, direktörlük, şube müdürlüğü ve bölge müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda çalışmıştır. Bu pozisyonlar, onun insanlarla ve kurum kültürüyle iç içe geçmesini sağlamıştır. Bu süreçte, farklı departmanlarda çalışarak, kurumun farklı alanlarıyla etkileşimde bulunmuş ve kurum kültürünü daha derinlemesine anlama fırsatı elde etmiş ve bu deneyimler, liderlik becerilerini geliştirmesine ve kullanmasına olanak sağlamıştır. Günümüzde uluslararası bir kuruluşta Satış Müdürü olarak görev yapmakta aynı zamanda Koçluk ve Kişisel Gelişim Eğitimleri vermektedir.

Kişisel yaşamı ve mesleki deneyimleri, onu koçluk alanına yönlendirmiş ve bu alanda kendini geliştirmek için Genom Akademiden Temel Koçluk Eğitimi, Takım Koçluğu, Yönetici Koçluğu ve NLP ile Koçluk gibi eğitim programlarını tamamlamasına olanak sağlamıştır. Toplumsal dinamikleri inceleme arzusu, insanların potansiyellerini ortaya çıkarma ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma isteğini şekillendirmiştir. Özellikle ilişki koçluğuna olan özel ilgisi, insanların kişisel ve profesyonel ilişkilerinde derin bağlar kurmalarına ve iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur.

Eğiticinin Eğitimi, Etkili İletişim ve Beden Dili, Fonksiyonel Liderlik eğitimlerinin yanı sıra, Etkili Sunum Teknikleri ve Duygu Yönetimi gibi konulara odaklanan eğitimlerini, hem Zoom üzerinden hem de yüz yüze platformlarda düzenlemektedir. Bu eğitimler aracılığıyla, katılımcıların becerilerini geliştirerek hem iş hayatlarında hem de kişisel yaşamlarında daha etkin bir şekilde ilerlemelerine destek olmaktadır.

Kişisel yaşamında tenis, yoga, pilates, doğa yürüyüşleri gibi aktivitelerle ilgilenmektedir.
Eğitimlerinde ise, katılımcılar arasında olumlu değişiklikler yaratma ve potansiyellerini maksimize etme çabası vardır. İş birlikleri, katılımcıların kariyer hedeflerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunur.

İlham Veren İlişki Koçu Ece,
Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından ACC ünvanına sahip, PCC unvan sürecindedir.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?