Ruhan Maral, PCC

Ruhan Maral,

1975 İzmir doğumludur. 1994 yılında Bursa Işıklar Askerî Lisesinden, 1998 yılında Hava Harp Okulu Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Ankara Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı alanında “Profesyonel İş Hayatında Cesaret Yönetimi” tezi ile yüksek lisansını birincilikle tamamladı.

Kariyer danışmanlığı çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla uluslararası koçluk federasyonu (ICF) akrediteli profesyonel koçluk eğitimini tamamladı. PCC ünvanlı (ICF akreditasyonlu) Profesyonel Koçluğun yanında aynı zamanda Yönetici ve Takım Koçu oldu. Yapılan anketler ve heyet değerlendirmesi sonucu, 2019 yılında en iyi çıkış yapan yönetici koçu ödülünü aldı.

Türk Hava Kuvvetlerinin uçuş okullarında 4 farklı tipte uçakla uçuş yapmış olması ve burada edindiği deneyimler ve uçuş safhasında yaşanan psikolojik engellerin aşılması konusunda yapmış olduğu koçluk çalışmaları nedeniyle; 2019 yılından itibaren F-16 pilotlarının yetiştirildiği uçuş okulunda F-16 pilot kursiyerleri ve uçuş öğretmenlerinin liderlik ve koçluk süreçlerinden sorumlu oldu.

2022 Eylül ayından itibaren Türk Hava Kuvvetleri saflarına katılan yeni mezun tüm subayların cesaret, baskı altında stres ve zaman yönetimi ile koçluk ve liderlik, Ekim 2022 tarihinden itibaren ise general ve amiral oryantasyon kurslarında koçluk ve mentorluk eğitimlerini vermeye başladı.

Türk Hava Kuvvetlerinin tüm eğitimlerinden sorumlu olan Hava Eğitim Komutanlığından Kıdemli Albay rütbesi ile kendi isteği ile emekli oldu.

https://www.vizgoakademi.com/ uzaktan eğitim platformunda yer alan online eğitimleri “en çok izlenen eğitim” kategorisindedir.

Cesaret Yönetimi, Profesyonel Koçluk, Altın Yakalı Yönetici Olmak, Çatışma Yönetimi, Müzakere ve İkna Teknikleri, İletişim ve İlişki Yönetimi, Takım Çalışması, Duygusal Dayanıklılık (Resilience), Eğiticinin Eğitimi, Stres ve Kriz Anında Zaman Yönetimi, Profesyonel Sunum Tasarımı ve Sunum Teknikleri ile Y Kuşağını Yönetmek konularında bireysel ve kurumsal eğitim/danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bireysel ve kurumsal eğitim/danışmanlık/yönetici koçluğu hizmetleri ile online sistemler üzerinden uzaktan eğitimler vermektedir. Aynı zamanda “Kazdağları Geyik Kampı” “Bozcaada İçindeki Adaya Yolculuk” “Büyükada Cesaret Patikası” projeleri ile cesaret, özgüven, karar verme teknikleri, kriz yönetimi ve liderlik başlıklarını doğa şartlarında outdoor eğitimler olarak vermektedir.

Androgojik formasyonda yetişkin öğrenme prensipleri ile farklı disiplinlerden edindiği deneyimlerini, profesyonel iş hayatına uyarlayarak eğitimlerinde eğlenceli ve deneyim kazandırıcı yöntemlerle katılımcılar ile paylaşmaktadır.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?