Semih Pehlivan, MCC

1972 – Adapazarı doğumlu Semih Pehlivan, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Muhasebe, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde okudu. Daha sonra özel bir üniversitede İşletme lisans ve aynı üniversitenin Davranış Bilimleri bölümünde “Yönetimde Koçluk” alanında yüksek lisans yaptı.

Çalışma hayatının ilk dönemlerinde SMMM stajı yapmakta iken dinamik yapısına ters gelen bu işten 1996 yılında ayrılarak Bilim İlaç’ta Tıbbi Mümessil olarak satış hayatına adım attı. Sonrasında Merck Sharp Dohme’da 2 yıllık satış temsilciliği sürecinin ardından 2000 yılında bölge müdürlüğü pozisyonuna getirildi. Yaklaşık 9 yıl yaptığı bu görev sonrasında sırasıyla Universal Kimya’da Bölge Satış Müdürlüğü ve Sam Metal’de Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halihazırda Yaşar Vinç’te Yönetim Danışmanlığı yapmakta ayrıca bağımsız olarak eğitmen, yönetici koçu ve mentor koç olarak çalışmaktadır.

Yöneticilik hayatının ilk dönemlerinde koçluk süreçleri ile tanıştı ve koçluğu ilerletip geliştirmek adına ‘’Yönetimde Koçluk’’ alanında yüksek lisansa başladı.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Mahir Ünal’dan bir çok yönetim ve koçluk dersi, Prof.Dr.Kerem Doksat’tan Kişilik Gelişimi, Tamer Dövücü’den NLP, Dost Can Deniz’den Koçluk dersleri ve eğitimleri aldı.

2014 yılı Eylül ayından itibaren “Çalışmak yerine sevdiğin işi yap” düsturundan hareketle sevdiğine, Profesyonel Koçluğa yöneldi.

ICF akredite Koçluk eğitiminin ardından profesyonel koçluğa başladı. Koçluk alanlarında uzmanlaşma isteği onu koçlukta derinleşmeye itti. Bu kapsamda ICF akredite Yönetici Koçluğu eğitimi alıp yönetici koçluğuna başladı.

Çocukların geleceklerini planlamaları ve iş hayatında mutlu bireyler görme arzusunu desteklemek üzere Öğrenci Koçluğu, Mutlu aile ilişkilerine destek olabilmek adına İlişki Koçluğu ve Takım Koçluğu alanlarında uzmanlık eğitimi aldı.

Koçluğunu destelemek ve geliştirmek amacıyla “Kalıtsal Aile Travmaları” programına katıldı, “Suç ve Ceza Psikolojisi” eğitimi aldı. Ayrıca The University of Central Lancashire Paul Ekman eğitimlerinden “Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC)” ve “Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek(Evaluating Truthfulness and Credibility – ETaC)” sertifikasına sahiptir.

Genos Duygusal Zeka Gelişimi programını tamamlayarak “Duygusal Zeka Geliştirme Uzmanı” unvanı aldı.

İzgören Akademi “Eğitmen Uzmanlık Programı”nı ve “Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi” programlarını tamamladı.

Koçluk mesleğinde uzmanlaşmak ve derinleşmek isteyen, ICF ünvanlama sürecinde olan koçlara Mentor Koçluk yapmaktadır.

“Mikro Mimikler®” markasının patent sahibidir.

1650 saati Yönetici Koçluğu olmak üzere 2500 saatin üzerinde bireysel ve takım koçluğu deneyiminin yanında 400 saatin üzerinde Mentor Koçluk deneyimi ile MCC unvanına sahip dünyadaki sayılı koçtan birisidir.

Genom Akademi, Genom Akademi USA ve Master Coaching & Consulting şirketlerinin kurucusudur.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?