ICF - Level 2 Akreditasyonlu Koçluk Eğitimi (174 Saat)

INSPIRATIONAL COACHING CERTIFIED PROGRAM

(İlham Veren Koçluk Sertifika Programı)

 

Profesyonel Koçluk Eğitimi (174 SAAT)

 

Başlangıç :

 

20-21 NİSAN 2024  / 1.MODÜL

27-28 NİSAN 2024  / 2.MODÜL

11-12 MAYIS 2024  / 3.MODÜL

20-21-22-23 MAYIS 2024  / 4.MODÜL

 

 

Kimler Katılabilir: 

Bu program koçluk mesleğine ilgi duyan, koç olmak isteyen veya iletişimini ve ilişkilerini geliştirmek isteyenler içindir.

Eğitime katılmak için en önemli beklenti koçluk zihin yapısına sahip olmak ve koçluğa ilgi duymaktır.

 

Eğitim Dili : 

Eğitim dili Türkçe’dir.

 

Eğitim Modeli :

Eğitim pandemi dönemlerinde Zoom veya benzer uygulamalarla online olarak canlı eğitimlerle yapılmaktadır. Normal zamanlarında ise sınıf içi eğitim olarak da  tasarlanmıştır.

 

Hiçbir modül uzaktan eğitim olarak verilmemektedir. Bu nedenle eğitimin tamamlanması ve sertifika almaya hak kazanabilmek için eğitime %100 katılım şarttır. Eksik kalan eğitimler 2 yıl içinde açılacak herhangi bir eğitime katılarak tamamlanabilir.

 

Eğitim Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) (Level 1/ Level 2) onaylı bir eğitimdir.

 

Eğitmenler ICF’in  MCC (Master Certified Coach), PCC (Professional Certified Coach) ve ACC  (Associate Certified Coach) unvanı ile akredite edilmiş ve uzun yıllardır koçluk sektöründe olup 3000 saatin üzerinde eğitim deneyimi sahibi koçlardır.

 

Programın 64 saatlik ilk 4 modülü ICF Level 1  programı içerisinde ve yine ICF tarafından şart olan minimum 60 saatlik eğitim gerekliliğini yerine getirdiği için bu eğitimi tamamlayanlar;

– Profesyonel Koç olarak çalışmaya başlayabilir, koçluk ofisi açabilirler.
– Uluslararası Koçluk Federasyonuna (ICF) üye olabilirler
– ICF tarafından verilen unvan süreçlerine girebilirler.

 

Eğitim ana başlıkları ile aşağıdaki şekildedir.

– Koçluğun temelleri

o Güçlü Soru Sorma

o Etkin Dinleme

o Farkındalık

– ICF Etik Kuralları

– ICF Temel Yetkinlikleri

– Koçlukta kullanılan araçlar

– Koçlukta derinleşme

– Koçlukta ustalaşma

– Koçluk pazarlaması

 

Program detayı;

Koçluk programımız genel olarak Gestalt ekolünden ilham alır. Bununla birlikte Erickson ve Adler ekolünden de uygulamaları görmeniz mümkün olacaktır. Eğitim sırasında bazı basit NLP tekniklerinden faydalanarak koçluk yapmanın yolu gösterilmektedir. Koçluk modeli olarak GROW modelini benimsiyoruz.

 1. MODÜL (Koçluğun Temelleri): Katılımcılara koçluğun ne olduğu ve ne olmadığı konusunda farkındalık kazandırmak, koçluğu tanımak, temel koçluk bakış açılarını içselleştirmek

 

 1. MODÜL (Temel Koçluk Araçları): Katılımcılara temel koçluk araçlarını sağlamak ve kendi değerlerini tanımalarını sağlayarak yeni vizyon ve misyon oluşturmak. Kendi potansiyellerini fark etmeyi ve bu potansiyeli çok verimli kullanmayı amaçlar. Ek olarak, katılımcıların sınırlayıcı ve güçlendirici davranış kalıplarını tanımasını sağlar.

 

 1. MODÜL (Koçlukta Farkındalık): Bu modül, katılımcıların farklı teknikler kullanarak derin bir koçluk anlayışı kazanmalarını sağlar. Bu aynı zamanda kendi iletişim sistemlerini anlamalarına ve bu sistemleri yeniden formüle etmelerine yardımcı olur ve katılımcıların sadece koçlukta değil kendi yaşamlarında da yaratıcı, kalıcı ve etkili çözümler bulmasını sağlar.

 

 1. MODÜL (Koçlukta Usta Adımlar)   Bu modül, koçlukta ustalaşmanın yolu ve önemi için çok önemlidir. Bu modülde katılımcılar ICF Etik Kurallarını detaylı olarak öğrenirler. Ayrıca ICF Temel Yetkinlikleri bu modelde çok detaylı bir şekilde aktarılmaktadır. Bu modülde koçluktaki uzmanlıklar (örn. yönetici koçluğu, takım koçluğu, öğrenci koçluğu) detaylı olarak incelenmektedir. Unvan almanın önemi ve nasıl edinileceği açıklanmıştır.

 

Seçmeli Eğitimler;

 

YÖNETİCİ KOÇLUĞU
Bu modül, en az 60 saatlik temel koçluk eğitimi almış kişiler içindir. Yönetici Koçluğu alanında uzmanlaşmak ve kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler için uygundur. Eğitim sırasında yönetici koçluğunun dinamikleri ve araçları detaylı olarak anlatılmaktadır. Demo koçluk eğitimine gerçek bir yönetici davet edilir. Katılımcılar bu eğitimi gerçek hayatta sırayla yöneticiye koçluk yaparak deneyimlerler.

 

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
Bu modül, en az 60 saatlik temel koçluk eğitimi almış kişiler içindir. Öğrenci Koçluğu konusunda uzmanlaşmak ve kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler için uygundur. Eğitim sırasında öğrenci koçluğunun dinamikleri ve araçları detaylı olarak anlatılır. Demo koçluk eğitimine iki gerçek öğrenci davet edilir. Bu öğrencilerden biri lise diğeri ise üniversite öğrencisidir. Katılımcılar bu eğitimi gerçek hayatta sırayla öğrenciye koçluk yaparak deneyimlerler.

 

TAKIM KOÇLUĞU
Bu modül, en az 60 saatlik temel koçluk eğitimi almış kişiler içindir. Takım Koçluğu konusunda uzmanlaşmak ve kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler için uygundur. Eğitim sırasında takım koçluğunun dinamikleri ve araçları detaylı olarak anlatılır. Eğitim süresince katılımcılar sınıfta koçluk yaparken kullanacakları tüm araçları deneyimleyerek eğitim sonunda hazırlanırlar.

 

ENNEAGRAM İLE KOÇLUK 
Bu modül, koçluğunu enneagram ile güçlendirmek isteyenler için uygundur. Eğitimde enneagramın detaylı öğretimi ve enneagram ve koçluk örnekleri gösterilecektir. ACTP öğrencileri bu programa katılabilmek için en az 1 niş koçluk (Öğrenci Koçluğu veya yönetici koçluğu veya takım koçluğu) eğitimini ve 64 saatlik temel koçluğu tamamlamış olmalıdır. Yani bir ACTP programında Enneagram veya NLP ile koçluk eğitimlerinden sadece biri alınabilir.

 

NLP İLE KOÇLUK
Bu modül, koçluklarını NLP ile güçlendirmek isteyenler için uygundur. Eğitimde detaylı NLP öğretimi, NLP ve koçluk örnekleri gösterilecektir. ACTP öğrencileri bu programa katılabilmek için en az 1 niş koçluk (Öğrenci Koçluğu veya yönetici koçluğu veya takım koçluğu) eğitimini ve 64 saatlik temel koçluğu tamamlamış olmalıdır. Yani bir ACTP programında Enneagram veya NLP ile koçluk eğitimlerinden sadece biri alınabilir.

 

 

Level 2 PROGRAMI KATILIMCILARI İÇİN ZORUNLU MODÜLLER

 

MENTOR KOÇLUK
           7 saatlik grup mentor koçluğu programı. Bu programa katılmak için en az 5 kişilik bir grup oluşturulmalıdır. Katılımcıların bu programa katılabilmeleri için aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekmektedir;

 • 64 saatlik temel eğitimin tamamlanması
 • 8 saatlik üçlü koçluğun tamamlanması
 • En az 2 practicuma katılım
 • 2 seçmeli niş koçluk eğitimi
 • En az 30 saat koçluk deneyimi

           3 saatlik bire bir mentor koçluk programı. Bu programa katılmak için 7 saatlik grup mentor koçluğu programını tamamlamak. Katılımcıların bu programa katılabilmeleri için aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekmektedir;
–    64 saatlik temel eğitimin tamamlanması

 • 8 saatlik üçlü koçluğun tamamlanması
 • En az 2 staja practicuma katılım
 • 2 seçmeli niş koçluk eğitimi
 • En az 60 saat koçluk deneyimi
 • 7 saat grup mentor koçluk programını tamamlamış olmak

 

PRACTICUM

Practicum çalışması koçlara deneyim kazandırmayı amaçlar.
Bu 4 saatlik çalışmada, katılımcılar 30 dakikalık bir koçluk kaydını dinliyor. Katılımcılarla yapılan bu toplantı program moderatörü tarafından değerlendirilir. Program moderatörü daha sonra bir gönüllü ile ortalama 30 dakika süren canlı bir koçluk seansı yürütür. Bu görüşme de katılımcılar tarafından değerlendirilir. Son bölümde ise katılımcılar ikili gruplara ayrılarak birbirlerine koçluk yapar ve geri bildirimde bulunurlar. Gözlemci koçlar geri bildirim vermek için grupları ziyaret eder.”

 

ÜÇLÜ KOÇLUK ÇALIŞMALARI
Üçlü koçlu çalışması koçlara deneyim kazandırmayı amaçlar.

Bu 2 saatlik çalışmada katılımcılar eğitmenlerin gözetiminde çevrimiçi bir demo koçluk oturumu oluşturulur. Bir gönüllü katılımcı, 40 dakika sürecek olan koçluğu başka bir katılımcıya yapar. Diğerleri oturumu dinler. Oturumdan sonra diğer katılımcılar oturum hakkında yorumda bulunurlar. Son 40 dakikada eğitmenler oturum hakkında yorum yapar ve soruları yanıtlar.

 

 

Program sonunda :

İlk 4 modülü tamamlayanlar ACSTH Profesyonel Koçluk sertifikası alırlar. Minimum 126 Programın tamamlanması durumunda Level 2 sertifikası almaya hak kazanırlar. Tüm modüllerin alındığı durumlarda 174 saatlik Level 2 sertifikası verilir.

 

Eğitim şekli                        : Sınıfı içi veya Zoom uygulaması üzerinden ONLİNE

Kontenjan                           : 16 kişi

Katılım Ücretleri                :

 

Level 2 programları için 174 veya 126 saatlik iki ayrı program seçilebilir.

 

 • 126 Saatlik Koçluk Eğitimi Sertifika Programı (Level 2)
  • 64 saatlik temel koçluk eğitimi
  • 16 saat seçmeli eğitim (Aşağıdaki eğitimlerden birini seçmelisiniz)
   • 16 saat Öğrenci Koçluğu Eğitimi
   • 16 saat Yönetici Koçluğu Eğitimi
   • 16 saat Takım Koçluğu Eğitimi
  • 16 saat seçmeli eğitim (Aşağıdaki eğitimlerden birini seçmelisiniz)
   • 16 saat NLP ile Koçluk Eğitimi
   • 16 saat Enneagram ile Koçluk Eğitimi
  • 8 saat Practicum
  • 12 saat 3’lü koçluk görüşmesi
  • 10 saat mentor koçluk (7 saat grup 3 saat bireysel)
  • Eğitim bedeli 37500 TL + KDV

 

 • 174 Saatlik Koçluk Eğitimi Sertifika Programı (Level 2)
  • 64 saatlik temel koçluk eğitimi
  • 16 saat Öğrenci Koçluğu Eğitimi
  • 16 saat Yönetici Koçluğu Eğitimi
  • 16 saat Takım Koçluğu Eğitimi
  • 16 saat NLP ile Koçluk Eğitimi
  • 16 saat Enneagram ile Koçluk Eğitimi
  • 8 saat Practicum
  • 12 saat 3’lü koçluk görüşmesi
  • 10 saat mentor koçluk (7 saat grup 3 saat bireysel)
  • Eğitim bedeli 48000TL + KDV

 

 

Ödeme şekli                      : Kredi Kartı, Havale veya EFT

 

İptal ve vazgeçme           : Eğitime başlamadan 7 gün önce katılımdan vazgeçenlere ödediği ücret iade edilir. Eğitim başladıktan sonraki iptal taleplerinde katılımcının aldığı modüllerin ücreti kesilir. Kalan ücret iade edilir. Eğitimin %50’si tamamlandıktan sonraki iptal taleplerinde ücret iadesi yapılmaz.

 

İLETİŞİM :

info@genomakademi.com

veya

0 533 194 36 66 – 0 533 19GENOM

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?